Zwycięstwo na inaugurację! Pokonujemy SMS PZKosz Władysławowo

Inauguracyjne spotkanie sezon 2018/2019 Sokół Międzychód rozegrał w minioną sobotę z młodym zespołem SMSPZKosz Władysławowo.
Spotkanie rozpoczeło się od wygranego rzutu sędziowskiego przez Mikołaja Smarzy. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła drużyna gości za sprawą Patryka Stankowskiego. Po trzech minutach gry na tablicy widniał wynik 6:0 dla przyjezdnych. W tym momencie Jakub Nowak zdobył pierwsze punkty dla gospodarzy co oznaczało, że stojąca i oczekująca na pierwsze punkty Sokoła publiczność mogła usiąść i dalej kibicować swojej drużynie. Do ostatnich minut pierwszej odsłony walka toczyła się “punkt za punkt”. Na zakończenie tej ćwiartki równo z syrenom za trzy punkty trafił Mateusz Rutkowski i na tablicy widniał remis 18:18.
Druga kwarta rozpoczęła się od mocnego ataku gospodarzy: dwa rzuty osobiste wykorzystał Mikołaj Smarzy, który chwilę póxniej dołożył kolejne dwa punkty. Kolejne minuty to powiększanie przewagi miejscowych, a także pierwsze punkty nowego “nabytku” Sokoła – Łukasza Kupczyńskiego, który popisał się efektownym wsadem na przywitanie z publicznością. Przed przerwą międzychodzcy zawodnicy wypracowali sobie sporą zaliczkę, która wynosiła 12 punktów (46:34).
Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Sokół za sprawą wszystkich zawodników przebywających na parkiecie sukcesywnie zwiększał prowadzenie. Licznie zgromadzeni tego dnia w hali kibice mogli obejrzeć kilka efektownych zagrań wykoananych przez Adama Adamskiego, czy kolejnego debiutanta w barwach Sokoła – Jakuba Simona. Swoje pierwsze punkty zdobył także młody Patryk Kuca.
Ostatnia ćwiartka była już tylko zwieńczeniem okazałego zwycięstwa w inauguracyjnym spotkaniu. Celną “trójką” z rogu boiska popisał się Jakub Nowak. Kolejno punktowali: Mikołaj Smarzy, Adam Adamski, Maciej Wejman i Jakub Simon. Spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy 82:53!

Sokół Międzychód – SMSPZKosz Władysławowo
82:53
( 18:18, 28:16, 23:13, 13:6)
Zdobycze dla Sokoła: Mikołaj Smarzy 23, Jakub Nowak 16, Jakub Simon 9, Łukasz Kupczyński 9, Adam Adamski 6, Adam Chodkiewicz 6, Jarosław Kalinowski 6, Mateusz Rutkowski 5, Patryk Kuca 1, Maciej Wejman 1.

MKKGniezno 84:97 Domino Inowrocław

Już w najbliższą sobotę zawodnicy Sokoła udadzą się do Gniezna, gdzie w ramach 2. kolejki 2LMzmierzą się z miejscowym MKK. Pierwszy gwizsek zaplanowano na godzinę 16:00.