Sokół znów zwycięski! Domino Ułożone!

Niech ten piękny sen nadal trwa… Tak! W sobotni wieczór zawodnicy Marcina Chodkiewicza po zaciêtej walce pokonali Domino Inowrocław

W sobotni wieczór Sokół Między chód rozegrał spotkanie trzeciej kolejki 2LM sezonu 2018/2019. Tym razem zawodnicy prowadzeni przez Marcina Chodkiewicza na własnym parkiecie podejmowali zespół Domino Inowrocław. Od kilku dni przed spotkaniem czytaliśmy na FanPage Sokoła hasło: „Razem ułóżmy Domino”! Zarówno licznie zgromadzeni kibice i jak i zawodnicy byli bardzo zmotywowani i głodni kolejnego zwycięstwa swojej drużyny. Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego. Wynik otworzył Mikołaj Smarzy, który trafił dwa
rzuty wolne. Następnie pokazali się goście – Barański i Kozłowski oddali po celnej „trójce”. Jednak gospodarze nie zwalniali tempa i wynik oscylował w granicach remisu. Jednak w ostatnich minutach pierwszej odsłony Domino odnotowało run +8, co pozwoliło im na wygranie tej kwarty 19:26. Druga ćwiartka to powiększanie przewagi przez gości (chwilami wynosiła ona aż 15 oczek). W tym momencie przypomniał o sobie Mateusz Rutkowski, który zdobył 7 punktów z rzędu i dał sygnał do dalszej walki. Zawodnikom Sokoła udało się trochę zniwelować stratę, jednak przed przerwą wciąż przegrywali (38:47). Po przerwie podopieczni Marcina Chodkiewicza wyszli na boisko wierząc w wygraną. Ponownie zaczęli odrabiać straty z początku spotkania. Nieco ponad minutę przed końcem trzeciej ćwiartki zbliżyli się do przyjezdnych na jedno oczko, wygrywając tę
część spotkania różnicą sześciu punktów 24:18. Ostatnia kwarta, jak można było się spodziewać po wyniku, który widniał na tablicy świetlnej, była bardzo zacięta. Celnymi rzutami za trzy popisali się Mikołaj Smarzy i Jarosław Kalinowski. W tym mo
mencie Sokół wyszedł na prowadzenie. Następnie ponownie pokazał się Mateusz Rutkowski, który odnotował 5 oczek. Do końca spotkania punkty zanotowali jeszcze Jakub Simon, Mikołaj Smarzy oraz Jarosław Kalinowski, którzy nie oddali już zwycięstwa.
I stało się – trzecie, zasłużone zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Sokoła Międzychód. Przed podopiecznymi trenera Marcina Chodkiewicza cztery spotkania wyjazdowe. Już w najbliższą sobotę udadzą się do Torunia, gdzie zmierzą się z miejscowym AZS’em.

Sokół Międzychód – Domino Inowrocław 84:79
(19:26, 19:21, 24:18, 22:14)

Zdobycze dla Sokoła: Nowak 26, Smarzy 21, Rutkowski 16, Kalinowski 10, Simon 7, Adamski 2, Chodkiewicz M. 2.