Nie udało się zatopić Arki. Przegrywamy w Gdyni

Zła passa Sokoła wciąż trwa. W minioną sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza przegrali trzecie spotkanie z rzędu. Tym razem górą była Arka Gdynia.

W minioną sobotę Sokół Mię dzy chód udał się do Gdyni, gdzie zmierzył się z zapleczem ekstraklasowej Arki Asseco Gdynia. Spotkanie rozpoczęło się od celnego lay’upu Mikołaja Smarzego. Przez całą pierwszą kwartę walka toczyła się „punkt za punkt” z delikatną przewagą gości (25:28). W drugiej odsłonie obraz gry praktycznie wcale się nie zmienił. Sokół nie potrafił uciec przeciwnikowi na więcej niż trzy oczka, słabo walczył także w obronie. Po syrenie sygnalizującej koniec drugiej kwarty na tablicy świetlnej widniał wynik 44:43, co zapowiadało bar
dzo emocjonującą drugą połowę. I tak też się stało. W drugiej minucie trzeciej ćwiartki młodzież z Arki wyszła na prowadzenie i to zawodnicy Marcina Chodkiewicza musieli ich „gonić”. Łukasz Kupczyński z Jakubem Nowakiem dwoili się na parkiecie, aby nie pozwolić konsekwentnie grającym gospodarzom powiększać przewagi. Do walki włączył się także Jarosław Kalinowski, jednak przy bardzo niskiej skuteczności międzychodzkich koszykarzy było to niemożliwe. Po trzeciej kwarcie gdyńscy gracze prowadzili już 10 oczkami. W ostatniej odsłonie gospodarze poczuli, że mogą odnieść zwycięstwo nad faworyzowanym w tym spotkaniu Sokołem. Przez pierwsze dwie minuty powiększyli przewagę, która wynosiła już 15 punktów. W tym momencie sygnał do walki dał Marcin Chod kiewicz, który zdobył w 6 oczek z rzędu. Punkty Jakuba Simona
i Łukasza Kup czyń skiego oraz efektowna „trójka” Mateusza Rut kowskiego pozwoliły zmniejszyć przewagę miejscowych do dwóch oczek. Na 16 sekund przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 85:83, a dwa celne rzuty osobiste po faulu Łukasza Kup czyńskiego dały zwycięstwo Arce Gdynia.
Spotkanie to zakończyło serię czterech wyjazdowych meczów. A już w niedzielę Sokół zagra przed własną publicznością z Treflem II Sopot. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 17.
Arka II Gdynia – Sokół Międzychód 87:83 (25:28, 18:16, 27:16, 17:23). Zdobycze dla Sokoła: Nowak 25, Kupczyński 11, Chodkiewicz M. 10, Kalinowski 10, Simon 8, Smarzy 7, Rutkowski 6, Adamski 4, Wejman 2. Pozostałe spotkania kolejki: Ogniwo Szczecin 79:75 Domino Inowrocław, Trefl II Sopot 89:76 MKK Gniezno, Noteć Inowrocław 107:82 AZS Toruń, Biofarm Suchy Las 53:114 Politechnika Gdańska, Tarnovia Tarnowo Podg. 69:87 Decka Pelplin 1