Puzzle ułożone! Trefl przegrywa w Międzychodzie!

W zespole Sokoła wreszcie nastąpiło przerwanie złej passy. W niedzielne popołudnie zawodnicy Marcina Chodkiewicza wrócili na zwycięską ścieżkę.

Wyjątkowo w niedzielne popołudnie Sokół Międzychód rozegrał spotkanie VIII kolejki 2 ligi mężczyzn. Tym razem na własnym parkiecie podejmował bezpośrednie zaplecze ekstraklasowego Trefla Sopot.

Spotkanie rozpoczęło się wygrania rzutu sędziowskiegoprzez Mikołaja Smarzego. Wynik otworzył zawodnik Trefla Kulikowski, który lay’upem umieścił piłkę w koszu. Na pierwsze punkty gospodarzy stojący w hali kibice czekali prawie 1:30 minuty (przypomnijmy, podczas meczy domowych Sokoła obowiązuje zasada stania zgromadzonych kibiców tak długo, aż gospodarze rzucą pierwsze punkty) wtedy to właśnie Mikołaj Smarzy popisał się celną trójką. Kolejne 8 oczek Jakuba Nowaka, 4 Jarosława Kalinowskiego oraz efektowne zagrania Mikołaja Smarzego i Adama Chodkiewicza dały prowadzenie po pierwszej odsłonie 28:20.

Druga kwarta to popis efektownych zagrań zawodników Sokoła, a zwłaszcza kapitana – Adama Adamskiego i niesamowite podania Macieja Wejmana. Akcje te pozwoliły na powiększenie przewagi.
Pod koszami szalał natomiast Jakub Simon, który zbierał praktycznie każdą piłkę po niecelnych rzutach. Po syrenie kończącej pierwszą połowę na tablicy świetlnej widniał wynik 59:39 dla miejscowych.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Prowadzenie Sokoła wciąż rosło, a bezsilni zawodnicy Trefla nie mogli nic zrobić na bardzo dobrze dysponowanych tego dnia podopiecznych Marcina Chodkiewicza. Odsłona ta zakończyła się wynikiem 25:14, a w całym spotkaniu było już 84:53.

W ostatniej ćwiartce trener rotował składem, dając szansę na zaprezentowanie się rezerwowym zawodnikom. Najpierw pierwsze punkty w sezonie zdobył
Bartosz Zawadzki, następnie po efektownym lay’upie na listę strzelców wpisał się także Patryk Kuca. I w tej kwarcie międzychodzki Sokół wygrał rywalizację 27:9.

Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem za wodników Marcina Chodkiewicza 111:62.

Sokół Międzychód – Trefl II Sopot
111:62 (28:20, 31:19, 25:14, 27:9)

Zdobycze dla Sokoła:

Mikołaj Smarzy 19 punktów, 9 zbiórek;
Łukasz Kupczyński 19 punktów;
Jakub Simon 17 punktów, 11 zbiórek;
Adam Adamski 12 punktów;
Jakub Nowak 12 punktów;
Adam Chodkiewicz 12 punktów;
Jarosław Kalinowski 7 punktów;
Mateusz Rutkowski 6 punktów;
Bartosz Zawadzki 3 punkty;
Patryk Kuca 2 punkty;
Maciej Wejman 2 punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *