Trzecie derby Wielkopolski tego sezonu dla Sokoła!

W dniu wczorajszym podopieczni Marcina Chodkiewicza udali się do Tarnowa Podgórnego, gdzie zmierzyli się z miejscową Tarnovią.

Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Adama Adamskiego i zdobycia trzech punktów przez Jakuba Nowaka. Przez kolejne sześć minut walka toczyła się „punkt za punkt”. Wtedy to sprawy w swoje ręce wzięło trio Nowak-Chodkiewicz (Marcin)- Rutkowski. Siedem oczek „Stony”, 4 Mateusza oraz cztery celne rzuty osobiste grającego trenera dały prowadzenie po pierwszej kwarcie 28:15.

Wynik w drugiej odsłonie otworzył Marcin Chodkiewicz celnym rzutem za trzy punkty. W kolejnych minutach popis strzelecki zaprezentowała młodzież. Pod koszami szalał Mikołaj Smarzy oraz Łukasz Kupczyński. Swoją cegiełkę dołożył także Maciej Wejman. Do przerwy prowadzenie Sokoła wynosiło aż 14 oczek.

Po przerwie zawodnicy Tarnovi zaczęli odrabiać straty. Po trzech minutach przewaga podopiecznych Marcina Chodkiewicza stopniała do siedmiu punktów. Złą passę przerwał Mikołaj Smarzy, który zaaplikował miejscowym „trojkę” po asyście Jarosława Kalinowskiego. Przewaga ponownie wzrosła do 10 oczek i utrzymała się do końca tej kwarty.

Ostatnia ćwiartka to podobnie jak w pierwszych minutach spotkania – walka „kosz za kosz”. Zawodnicy Marka Łodygi próbowali zniwelować stratę, jednak doświadczenie naszych weteranów (Marcina Chodkiewicza oraz Jarosława Kalinowskiego) oraz Mikołaja Smarzego pozwoliło odnieść drużynie Sokoła siódme zwycięstwo w obecnym sezonie.