Kolejne derby Wielkopolski padły naszym łupem! Sokół – MKK 2:0!

W minioną sobotę w ramach XV kolejki 2LM do Międzychodu przyjechała dobrze znana wszystkim kibicom międzychodzkiego Sokoła drużyna Sklepu Polskiego MKK Gniezno.

Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Mikołaja Smarzego, który przerodził się w szybkie dwa punkty zdobyte przez Łukasza Kupczyńskiego. Pierwsze punkty dla zespołu gości w kolejnej akcji zdobył Michał Szydłowski. Przez pierwsze 10 minut spotkania walka toczyła się „kosz za kosz”, a kwarta ta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Sokoła 19:18.

Pierwsza połowa drugiej odsłona to istny pokaz nieskuteczności obu zespołów. Jednak mimo słabej celności zawodnicy Marcina Chodkiewicza dobrze radzili sobie na „deskach” i zbierając piłki w ataku dobijali rzuty z pola trzech sekund, gdzie królował grający trener.

W drugiej połowie skuteczność polepszyła się, a punkty zaczęli zdobyć wszyscy zawodnicy obecni na boisku. Drużyna Arkadiusza Konowalskiego jednak nie odpuszczała i dzięki dwóm celnym rzutom wolnym na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 36:37 dla gości. Przerwę spędzoną w szatni lepiej wykorzystał zespół przyjezdnych, który szybko odskoczył na 9 oczek. Ponownie nieskuteczny Sokół nie potrafił zdobyć punktów z prostych pozycji. Dopiero chwilowy zanik prądu w hali przy ulicy Dworcowej zmienił obraz gry o 180  stopni. Wyraźny sygnał do boju dał rewelacyjny tego dnia Mikołaj Smarzy, który zdobył 7 punktów z rzędu. Swoją cegiełkę dołożyli Mateusz Rutkowski i Jarosław Kalinowski, a po kolejnej, celnej „trójce” Mikołaja Smarzego na zakończenie trzeciej odsłony Sokół odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 56:51.

Idąc za ciosem w ciągu trzech minut ostatniej odsłony międzychodzcy zawodnicy zbudowali sobie 15-punktową przewagę, która pozwoliła na kontrolowanie gry do końca spotkania, które
zakończyło się wynikiem 76:67.