Przegrywamy z Domino Inowrocław

W minioną sobotę Sokół Międzychód w ramach XVI kolejki 2LM udał się do Inowrocławia, gdzie zmierzył się z miejscowym Domino. Po pierwszym spotkaniu obu drużyn w obecnym sezonie (wygranym przez Sokoła 84:79) w drużynie panowało optymistyczne podejście. Okazało się jednak, że sobotnie spotkanie miało całkowicie inny przebieg. Mecz rozpoczął się od szybkiego zdobycia przez gospodarzy pięciu oczek. Pierwszy punkt dla Sokoła zdobył z linii rzutów osobistych Mateusz Rutkowski. Jednak Domino nie zwalniało tempa i wykorzystało słabe wejście w spotkanie podopiecznych Marcina  Chodkiewicza. Po pięciu minutach na tablicy widniał już wynik 14:6. Kolejne cztery „trójki” zawodników Siarhei’a Zhaludok’a pozwoliły odskoczyć na 8 punktów. Wtedy to na zakończenie pierwszej odsłony było 28:20.

W drugiej kwarcie Sokół wciąż nie mógł znaleźć recepty na niespotykaną skuteczność rywali oraz przerwać niemocy. Pierwsze punkty dla międzychodzian w tej odsłonie zdobył dopiero w 4 minucie Adam Adamski. Rozpędzone Domino nie pozwoliło jednak zmniejszyć sporej już przewagi, gdyż trzema „trójkami” z rzędu popisał się Daniel Korólczyk, który zwiększył przewagę gospodarzy do 20 oczek. Zastój Sokoła przerwał grający trener – Marcin Chodkiewicz, który zanotował 3 punkty, swoją cegiełkę dołożył również Mateusz Rutkowski i Maciej Wejman. Jednak do przerwy udało się odrobić tylko jeden punkt. Gdy obie drużyny schodziły do szatni na tablicy widniał wynik 55:36.

Trzecia ćwiartka była najgorszą w wykonaniu Sokoła. Słaba obrona oraz nieskuteczność w ataku pozwoliły miejscowym na powiększenie swojej przewagi do 28 punktów przed ostatnią częścią meczu.

Ostatnia odsłona – co prawda wygrana przez zawodników Marcina Chodkiewicza – nie zmieniła już wyniku, jednak pozwoliła zmniejszyć stratę do 22 punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 97:75.