AZS Toruń zdobywa naszą „Twierdzę”…

W sobotę, 19 stycznia Sokół Międzychód rozegrał spotkanie XVI kolejki 2LM. Tym razem do Międzychodu przyjechał sąsiad w tabeli – AZS Toruń. Wynik spotkania otworzył najbardziej doświadczony zawodnik gości – Radosław Plebanek. W odpowiedzi Mikołaj Smarzy trafił „trójkę”. Po chwili swoją cegiełkę dołożyli Marcin Chodkiewicz i Jakub Nowak. Jednak w tym momencie Radosław Plebanek zaskoczył drużynę gospodarzy. Zanotował aż 3 akcje 2+1 i po 6 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 14:16 dla przyjezdnych. Chwilowy przestój gości znakomicie wykorzystał Jakub Simon, który zanotował szybkie 5 oczek, a kolejne 2 punkty dołożył Mikołaj Smarzy. Kwarta zakończyła się prowadzeniem Sokoła 25:18.

Druga odsłona rozpoczęła się od zdobycia 6 oczek przez drużynę z grodu Kopernika.Zmotywowany obroną swojej „Twierdzy” Sokół nie zwalniał tempa i na celne rzuty gości odpowiadał tym samym. Była to bardzo wyrównana walka „kosz za kosz”. Kibiców zgromadzonych w międzychodzkiej hali z krzesełek kolejny raz poderwał Łukasz Kupczyński, który popisał się widowiskowym wsadem. Po syrenie kończącej pierwszą połowę na tablicy świetlnej widniał remis 39:39.

Przerwę w szatni lepiej wykorzystali zawodnicy z Torunia, którzy wykorzystując nieskuteczność w ataku Sokoła szybko „odskoczyli” na 10 oczek. Pierwszy punkt dla gospodarzy w tej odsłonie zdobył w 4 minucie Marcin Chodkiewicz z linii rzutów wolnych. Proste straty Sokoła pozwoliły gościom zwiększyć przewagę do 13 oczek. Dopiero na 4 minuty przed końcem tej ćwiartki złą passę przerwał Jakub Simon. Stratę do toruńskiej drużyny zmniejszyli Jakub Nowak i Mikołaj Smarzy. Po syrenie kończącej tę odsłonę wynosiła ona już tylko 5 oczek.

Ostatnia ćwiartka to szalona pogoń i próba zmiany wyniku spotkania. Po trzech minutach podopiecznym Marcina Chodkiewicza co prawda udało się zbliżyć do rywala na 3 punkty, jednak w tym monecie goście znów odskoczyli na 10 oczek i dowieźli zwycięstwo do końca spotkania, które zakończyło się wynikiem 81:86.

Sokół Międzychód – AZS Toruń
81:86
(25:18, 14:21, 16:21, 26:26)

Zdobycze dla Sokoła:

Nowak 20 punktów;
Smarzy 19 punktów, 4 zbiórki;
Chodkiewicz M. 13 punktów, 4 zbiórki;
Simon 11 punktów, 12 zbiórek;
Rutkowski 6 punktów, 5 asyst;
Kupczyński 4 punkty;
Kalinowski 3 punkty, 6 asyst;
Chodkiewicz A. 3 punkty;
Adamski 2 punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *