Faworyt POKONANY! Wygrywamy z Notecią Inowrocław

W minioną sobotę rozegrana została XIX już kolejka drugiej ligi koszykówki mężczyzn. Tym razem na własnym parkiecie Sokół Międzychód podejmował wyżej notowaną Noteć Inowrocław. Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Mikołaja Smarzego. Wynik spotkania otworzył Dominik Szczepanik dwoma celnymi rzutami osobistymi. Pierwsze punkty dla Sokoła zdobył Mikołaj Smarzy. Dobrze dysponowany Sokół po pięciu minutach prowadził już 15:7, a goście nie mogli znaleźć recepty atak gospodarzy. Podopieczni Marcina Chodkiewicza po syrenie kończącej pierwszą odsłonę prowadzili 31:22.

Przez pierwsze dwie minuty drugiej ćwiartki gospodarze nie mogli trafić do kosza przeciwników, co wykorzystali zawodnicy Wojciecha Żurawskiego zmniejszając prowadzenie Sokoła do dwóch oczek. Do końca tej kwarty walka toczyła się praktycznie „kosz za kosz”. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania po asyście Jarosława Kalinowskiego, Marcin Chodkiewicz wyprowadził swój zespół na dwupunktowe prowadzenie 54:52.

Po przerwie Sokół ruszył do ataku. Pięć oczek zdobył rewelacyjnie dysponowany tego dnia Mikołaj Smarzy, dwa dorzucił Jakub Simon i Sokół znów odskoczył na kilka punktów. Goście jednak ponownie zdołali zmniejszyć stratę, a nawet doprowadzić do remisu (71:71). Przez kolejne minuty trzeciej odsłony walka ponownie była bardzo wyrównana, a część tak zakończyła się remisem 77:77, co oznaczało, że o zwycięstwie w tym spotkaniu zadecyduje ostatnia, zapowiadająca się wyrównanie kwarta.

Ostatnia część tego meczu rozpoczęła się od zdobycia dwóch punktów przez Adama Chodkiewicza i sześciu przez Jakuba Nowaka, co pozwoliło znów uciec gościom na sześć punktów na półmetku odsłony. Celnym wsadem popisał się Mikołaj Smarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się siódmym zwycięstwem Sokoła we własnej hali. Podopieczni Marcina Chodkiewicza pokonali faworyzowaną Noteć Inowrocław 96:88 i z bilansem 12-6 zajmują aktualnie czwarte miejsce w ligowej tabeli, co dobrze prognozuje przed zbliżającą się rundą PLAY-OFF!