Wielka druga połowa! Wygrywamy w Sopocie

Wminioną środę Sokół Między- chód rozegrał zaległe spotkanie XXI kolejki. Tym razem podopieczni Marcina Chodkiewicza udali się do Sopotu, gdzie zmierzyli się z zapleczem ekstraklasowego Trefla Sopot. Spotkanie rozpoczęło się wręcz tragicznie dla przyjezdnych. Sopocianie narzucili szybkie tempo gry, a pogubiony Sokół nie mógł odnaleźć się na boisku. Po czterech minutach na tablicy widniał wynik 9:0 dla miejscowych. W tym momencie pierwsze punkty dla międzychodzkich zawodników zdobył Jakub Nowak. Przez kolejne cztery minuty(!) podopieczni Marcina Chodkiewicza
nie mogli trafić do kosza rywali, a rozpędzeni gospodarze powiększali swoją zdobycz, która wynosiła już w pewnym momencie 20 punktów. Zły start przerwali Adam Chodkiewicz i Jakub Simon, którzy zdobyli 6 punktów. Kwarta ta jednak zakończyła się wysokim prowadzeniem Trefla 30:13. Druga odsłona była już bardziej wyrównana. Sokół nawiązał równorzędną walkę, lecz miejscowi nie pozwolili zmniejszyć przewagi zbudowanej na początku spotkania. Po syrenie kończącej pierwszą połowę na tablicy widniał wynik 60:39.
Przerwa w szatni dodała skrzydeł naszym zawodnikom, którzy zaczęli rewelacyjnie bronić oraz atakować, czego efektem było Trefla, który przez 5 minut nie zdobył ani jednego punktu i zmniejszenie jego przewagi do 10 oczek. Pierwsze punkty miejscowi zdołali zdobyć dopiero na 4:29 przed końcem trzeciej ćwiartki. W tym momencie to jednak Sokół poszedł za ciosem, odrabiając wszystkie straty z pierwszej połowy, a nawet wychodząc naprowadzenie na zakończenie tej kwarty 74:72. Oznaczało to, że spotkanie rozstrzygnie się w ostatniej odsłonie, która zapowiadała się bardzo emocjonująco.

Pierwsze punkty w ostatniej odsłonie zdobyli gospodarze, którzy wyrównani spotkanie, a nawet po celnym rzucie Dominika Groth’a ponownie wyszli na prowadzenie. W tym momencie sprawy w swoje ręce wzięli weterani – Jakub Nowak i Jarosław Kalinowski, którzy zanotowali 5 oczek. Wspomogli ich Jakub Simon i Łukasz Kupczyński. Przyjezdni utrzymali prowadzenie do końca, a zwycięstwo dwoma celnymi rzutami osobistymi przypieczętował Adam Chodkiewicz.

Mecz zakończył się wynikiem 90:94, dzięki czemu Sokół odnotował 13 zwycięstwo!