Przegrana Sokoła na inaugurację 3LM

„Pierwsze koty za płoty”! Sokół II Międzychód w sobotę zadebiutował w rozgrywkach trzeciej ligi wielkopolskiej. Po walce uległ Rycerzom Rydzyna

W minioną sobotę druga drużyna Sokoła zainaugurowała rozgrywki trzeciej ligi mężczyzn we własnej hali. W ramach pierwszej kolejki podopieczni Sebastiana Cejby zmierzyli się z zapleczem pierwszoligowej Polonii 1912 Leszno. Spotkanie rozpoczęło się dość chaotycznie. Przez pierwsze 1,5 minuty żadna z drużyn nie mogła znaleźć drogi do kosza rywali. Pierwsze punkty padły pod koniec drugiej minuty – wtedy to goście trafili pierwszy rzut. kilka sekund później zdobyli kolejne dwa oczka i było już 0:4. Pierwsze punkty dla Sokoła zdobył Maciej Wejman, kolejne dwa zdobył Patryk Kuca i po pięciu minutach na tablicy widniał wynik 4:6. Do końca pierwszej odsłony walka toczyła się praktycznie „kosz za kosz”, a zakończyła się ona minimalnym prowadzeniem gości 16:18. Druga ćwiartka przynajmniej przez pierwsze minuty była wyrównana. Ponownie zawodziła skuteczność obu ekip. Po faulu przy rzucie za trzy zawodnika Rycerzy i wykorzystaniu dwóch rzutów wolnych przyjezdni odskoczyli na trzy punkty. Przez kolejne minuty powiększali swoją przewagę, która na minutę przed końcem pierwszej połowy wynosiła już 10 punktów (24:34). Wtedy to do gry włączyli się Nikodem Talarek oraz Patryk Kuca, którzy zdobyli odpowiednio dwa i trzy punkty, a jeden rzut osobisty wykorzystał Konrad Jelski. Wykorzystując niemoc gości Sokół odrobił część strat i obie drużyny na przerwę schodziły przy wyniku 29:35. Po przerwie spędzonej w szatni miejscowi ruszyli do ataku. Celne dwa rzuty Macieja Wejmana (za 2), jeden Macieja Smarzego (za 3) oraz kolejna „trójka” Wejmana pozwoliły na zbliżenie się do zawodników z Rydzyny na jeden punkt. Niemoc gości przerwał Kowalski, który zdobył dwa punkty. Niepotrzebne faule Sokoła przy akcjach rzutowych dały gościom 7 rzutów wolnych, z których wykorzystali 4 pozwoliły ponownie odskoczyć na 10 oczek. Kolejne efektowne „trójki” Macieja Smarzego pozwoliły ponownie zmniejszyć przewagę gości, która na ten moment wynosiła tylko 5 pkt. Jednak ponownie niepotrzebne straty piłki w ataku pozwoliły gościom ponownie zwiększyć prowadzenie, które na koniec trzeciej odsłony wynosiło 8 punktów (62:54). Ostatnia ćwiartka to zmasowany atak Rycerzy zRydzyny. Zwiększali oni swoją przewagę z każda minutą. Bezradny Sokół nie był w stanie zagrozić przyjezdnym, którzy wygrali to spotkanie 74:65.

Sokół II Międzychód – Rycerze Rydzyna 65:74
(16:18, 13:17, 27:25, 12:13).