Falstart na inaugurację

W ramach 1. kolejki 2 ligi koszykówki mężczyzn, Sokół Międzychód we własnej hali zmierzył się z zapleczem ekstraklasowego Trefla Sopot. Spotkanie rozpoczęło się od przegrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona i szybkiego zdobycia trzech punktów przez przyjezdnych. Trefl już od pierwszych minut ruszył do ataku i po pięciu minutach prowadził 5:15. Miejscowi źle weszli w to spotkanie, efektem tego była tragiczna skuteczność oraz ponad 16 strat w pierwszej kwarcie. Po 10 minutach spotkania goście prowadzili już 12:31. Druga odsłona nie zmieniła obrazu gry. Trefl sukcesywnie powiększał swoją przewagę, która do przerwy wynosiła 28 oczek (21:49). Po przerwie spędzonej w szatni Sokół wreszcie nawiązał równorzędną walkę, zaczynając dominować zarówno w ataku jak i w obronie. Celne rzuty za trzy pozwoliły na zbliżenie się na 23 oczka, jednak było już coraz mniej czasu. Kibice zapewne mieli gdzieś z tyłu głowy ewentualny scenariusz z zeszłego sezonu, gdzie w niespełna 15 minut Sokół odrobił 32 punkty straty w meczu z Treflem. Jednak tym razem tak się nie stało… Ostatnia kwarta także była wyrównana, jednak nie miała ona już wpływu na końcowy wynik. Zaprezentować się miała okazję młodzież Sokoła. Trefl bezpiecznie „dowiózł” zwycięstwo do ostatniego gwizdka i z dwoma punktami wrócił do Sopotu. W najbliższy weekend w ramach drugiej kolejki 2LM Sokół uda się do Torunia, gdzie zmierzy się z zapleczem Polskiego Cukru Toruń – AZS UMK PBDI Toruń. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17. Sokół Międzychód – Trefl II Sopot 57:88 (12:31, 9:18, 21:16, 15:23). Zdobycze dla Sokoła: Jakub Nowak 16 punktów; Jakub Simon 10 punktów, 6 zbiórek; Adam Chodkiewicz 7 punktów; Łukasz Kupczyński 6 punktów; Jarosław Kalinowski 6 punktów, 7 zbiórek; Łukasz Ulchurski 6 punktów; Adam Adamski 4 punkty; Marcin Chodkiewicz 1 punkt, 5 zbiórek; Patryk Kuca 1 punkt