Udany weekend Sokoła w 2 i 3 lidze

W miniony weekend kolejne mecze ligowe rozegrały obie drużyny Sokoła. W sobotę drugoligowy zespół udał się do Torunia, gdzie w ramach drugiej kolejki zmierzył się z miejscowym AZS’em. Spotkanie rozpoczęło się od przegrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona i zdobycia pierwszych punktów przez gospodarzy. Aż do piątej minuty meczu walka toczyła się praktycznie „kosz za kosz”. Dopiero w 6. minucie Sokół zaczął budować przewagę, która po kolejnych dwóch minutach wynosiła sześć oczek. Pierwsza kwarta
zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych 18:23. W drugiej ćwiartce Sokół przystąpił do zmasowanego ataku na kosz rywala. Punktował każdy z zawodników, którzy w tej odsłonie znaleźli się na parkiecie. Składne akcje w ataku i dobra defensywa pozwoliła na zbudowanie bezpiecznej przewagi, która na minutę przed końcem pierwszej połowy wynosiła już 17 punktów. Chwilowy przestój gości tuż przed syreną wykorzystali miejscowi zdobywając szybkie pięć oczek. Po drugiej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 36:48 dla międzychodzkich Sokołów. Po przerwie obraz gry przypominał początek tego spotkania. Walka ponownie toczyła się „kosz za kosz”. Bezradny AZS nie był w stanie zmniejszyć swojej straty – na każdy celny rzut Sokół odpowiadał tym samym. Przed ostatnią odsłoną międzychodzki zespół wciąż prowadził 15 punktami.
Ostatnia część tego spotkania rozpoczęła się od ataku gospodarzy i chwilowego przestoju podopiecznych Marcina Chodkiewicza. Przez 8 minut kwarty Akademicy powoli odrabiali straty, by na 1:36 przed końcowym gwizdkiem różnica stopniała już tylko
do sześciu punktów. Na szczęście dwa celne rzuty wolne Jarosława Kalinowskiego oraz Jakuba Simona ponownie zwiększyły przewagę Sokoła, której przyjezdni nie oddali już do końca wygrywając to spotkanie 78:85.


AZS UMK PBDI Toruń – Sokół Międzychód 78:85
(18:23, 18:25, 19:22, 23:15)

Zdobycze dla Sokoła:
Jakub Nowak 18 punktów;
Jakub Simon 17 punktów, 18 zbiórek;
Adam Chodkiewicz 12 punktów;
Maciej Wejman 10 punktów, 6 zbiórek;
Łukasz Kupczyński 8 punktów;
Łukasz Ulchurski 8 punktów;
Jarosław Kalinowski 8 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty;
Marcin Chodkiewicz 4 punkty.

Swój kolejny mecz ligowy rozegrała także trzecioligowa drużyna prowadzona przez Sebastiana Cejbę. W ramach III kolejki zawodnicy udali się do Słupcy, gdzie zmierzyli się z miejscowym Gromem. Spotkanie przez cały czas przebiegało „falami”. Na kilka punktów zdobytych przez Sokoła Grom odpowiadał tym samym. Na przerwę obie drużyny schodziły przy minimalnym prowadzeniu miejscowych 45:41. Po przerwie inicjatywę na boisku przejęli podopieczni Sebastiana Cejby, którzy zanotowali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie (83:68).

Grom Słupca – Sokół II Międzychód
68:83
(21:18, 20:27, 13:16, 14:22).

Zdobycze dla Sokoła:
Jelski 22,
Smarzy 19,
Grzegorczyk 10,
Kuca 10,
Tomaszewski 8,
Skwiot 6,
Zgrajek 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *