Beniaminek pokonany! Wygrywamy z Astorią Bydgoszcz!

Wramach III kolejki 2 ligi koszykówki mężczyzn koszykarze Sokoła Międzychód pojechali do Bydgoszczy, gdzie zmierzyli się z zapleczem ekstraklasowej Astorii – UTP Eneą Astorią Bydgoszcz Spotkanie rozpoczęło się od przegrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona. Pierwsze punkty w meczu zdobył Jakub Simon. Przez pierwsze 7 minut walka toczyła się „kosz zakosz”. Zespołowa gra w ataku i dobra obrona pozwoliła zawodnikom Sokoła Międzychód na zbudowanie 6-punktowej przewagi na zakończenie pierwszej odsłony spotkania w Bydgoszczy. Druga ćwiartka to systematyczne powiększanie przewagi przez międzychodzki zespół. Rewelacyjne 10 minut rozegrał Łukasz Ulchurski, który zdobył 11 punktów. Pod koszem o swojej sile przypomniał Jakub Simon, który zbierał niecelne rzuty kolegów z drużyny i efektownie dobijał. Po syrenie kończącej pierwszą połowę spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 35:53 dla Sokoła! Po przerwie, którą obie drużyny spędziły w szatni gospodarze ruszyli do ataku i w 1:30 odrobili 5 oczek. Chwilowy przestój Sokoła przerwał Marcin Chodkiewicz, który trafił z „pomalowanego”. Dzieło kontynuowali Jakub Simon i Jakub Nowak, którzy nie pozwolili na zbliżenie się miejscowym. Kilka błędów Sokoła w obronie skrzętnie kolejny raz wykorzystali gospodarze zdobywając przy tym łatwe punkty. Kwarta ta zakończyła się wynikiem 19:12, co w ogólnym rozrachunku dało 54:65 dla Sokoła. Na początku ostatniej odsłony dwie „trójeczki” zaaplikowali Łukasz Ulchurski i Jarosław Kalinowski, a kolejne rzuty rewelacyjnego tego dnia duetu Nowak-Simon pozwoliły Sokołowi na ponowne zwiększenie przewagi do 19 oczek i bezpieczne „dowiezienie” zwycięstwa do końca. W ostatnich sekundach 4 punkty zdobył jeszcze Adam Chodkiewicz ustalając wynik meczu na 86:74, co oznaczało drugie zwycięstwo Sokoła w sezonie 2019/2020. Kolejne spotkanie ligowe podopieczni Marcina Chodkiewicza rozegrali awansem wczoraj (tj. wtorek). Następną okazją do zobaczenia Sokoła w akcji będzie domowe spotkanie z Biofarmem Poznań 2 listopada o godzinie 17:00!