SMS wysłany nad morze!

W ramach czwartej kolejki 2 ligi mężczyzn Sokół Międzychód zmierzył się na własnym parkiecie z SMS PZKosz Władysławowo.

Spotkanie rozpoczęło się od przegranego rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona oraz niecelnego rzutu gości. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Jakub Nowak, który „uruchomił maszynę”. Po dwóch minutach na tablicy było już 6:0. W kolejnych minutach zawodnicy Marcina Chodkiewicza zdobywali kolejne punkty – po 5 minutach spotkania prowadzili już 14:5. Do końca pierwszej odsłony obraz gry się nie zmienił, Sokół powiększył swoją przewagę do 13 oczek i po pierwszych 10 minutach prowadził 27:14.

Druga ćwiartka należała do Łukasza Ulchurskiego, który przypomniał o swoim atucie licznie zgromadzonym w hali kibicom. Trafił bowiem cztery
trójki z rzędu, podrywając przy każdej z nich publikę
z krzesełek. Przewaga Sokoła wzrosła wtedy do 22 punktów.
Młodzież z Władysławowa swoje pierwsze punkty w tej
części gry zdobyła dopiero po trzech minutach. Wtedy to wykorzystali
chwilowy przestój Sokoła w ataku zmniejszając przy tym
stratę do 12 oczek. Wówczas jednak do gry wkroczyło trio
w postaci Jakuba Simona i braci Chodkiewicz. Po składnych akcjach podkoszowych zwiększyli oni ponownie przewagę do 20 punktów. Swoją piątą ‚trójkę” na koniec pierwszej połowy trafił ponownie Łukasz Ulchurski.

Po przerwie SMS nawiązał równorzędną walkę. Na każdy kosz gospodarzy odpowiadali oni tym samym. Jednak nie pozwoliło to na zmniejszenie
sporej przewagi Sokoła, która po syrenie kończącej trzecią
kwartę wynosiła wciąż 24 oczka. Ostatnia odsłona była już tylko formalnością. Rewelacyjny tego dnia „Ulchur” pulę czwartej kwarty otworzył swoją szóstą „trójeczką”, nie zawodził także Jakub Nowak,
który wykorzystywał dziury w obronie gości. Szansę na zaprezentowanie się dostała także międzychodzka młodzież, która pokazała się z dobrej strony. Patryk Kuca zanotował cztery punkty, Maciej Smarzy popisał się efektownymi akcjami. Na boisku zobaczyliśmy również Krystiana Tomaszewskiego i najmłodszego w składzie meczowym – Kamila Zgrajka. Ostatecznie Sokół wygrał to spotkanie 98:72, odnosząc tym samym