Przegrywamy z Biofarmem w trzeciej lidze

W ramach 7. kolejki 3 ligi koszykówki mężczyzn Sokół II Międzychód na własnym parkiecie podejmował Biofarm Basket Junior Poznań, który z bilansem 2-3 plasował się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy. Po czterech minutach po rzutach Nikodema Talarka, Konrada Jelskiego i Krzysztofa Nowaka prowadzili 10:4. Kolejne minuty pierwsze odsłony były zacięte z delikatną przewagą Sokoła. Ćwiartka ta skończyła się prowadzeniem zawodników Sebastiana Cejby 21:14. W drugiej części spotkania po 7 oczkach zdobytych przez gospodarzy na początku, inicjatywę przejęli goście, którzy zanotowali run +12 i zbliżyli się do miejscowych na 1 punkt. Kolejne minuty sprawiły, że obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 32:33 dla przyjezdnych. Po przerwie walka toczyła się praktycznie kosz za kosz, a w niej minimalnie lepiej zaprezentował się Biofarm, który po trzeciej odsłonie prowadził czteroma punktami.

W ostatniej części tego spotkania Sokół potrafił nawiązać równorzędną walkę przez pierwszej dwie minuty. Wtedy zawodnicy z Poznania zaczęli aplikować gospodarzom serie punktowe, które szybko wyprowadziły ich na bezpieczną przewagę, którą utrzymali już do końca spotkania. Ostatecznie po walce Sokół II Międzychód przegrał 63:82 i z bilansem 1-6 zajmuje 6. lokatę w ligowej tabeli.

Kamil Zgrajek 2 punkty.

Kolejne spotkanie podopieczni Sebastiana Cejby rozegrają 10 listopada o godzinie 14:00. Wtedy to udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie w ramach 7 kolejki 3LM zmierzą się z miejscowym Kaspro.