PEWNE, CZWARTE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU!

W ramach 5. kolejki 2LM w sezonie 2019/2020 Sokół Międzychód na własnym parkiecie podejmował zaplecze pierwszoligowego Biofarmu Basket Poznań.

Spotkanie rozpoczęło się od przegrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona. Pierwsze punkty dla Sokoła zdobył właśnie „Simi”. Rewelacyjna gra duetu Nowak-Simon sprawiła, że po 6 minutach spotkania Sokół prowadził już 25:7, ciągle powiększając swoją przewagę. Do punktowania dołączył się także Adam Chodkiewicz, który w kolejnych minutach pierwszej odsłony dołożył 6 oczek. Po syrenie kończącej tą ćwiartkę podopieczni Marcina Chodkiewicza prowadzili już 38:7.

Druga ćwiartka to zdecydowane przebudzenie przyjezdnych. Przypomnieli oni sobie, że nie przyjechali do Międzychodu na wycieczkę i rozpoczęli punktować. Sokół jednak nie pozwolił na zbliżenie się do siebie na mniej niż 25 oczek i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 54:27. „Stona” do przerwy zgromadził na swoim koncie 20 punktów, natomiast „Simi” 16 oczek i 12 zbiórek!

Po przerwie Sokół ponownie pokazał swoją dominację, rozgrywając konsekwentnie akcje. Każdy zawodnik przebywający w tej odsłonie na parkiecie punktował, a co za tym idzie zwiększał przewagę miejscowych. Nie do zatrzymania było rewelacyjne tego dnia trio Nowak-Simon-Chodkiewicz, który zanotował 19 punktów z 24 zdobytych w tej kwarcie przez drużynę.

Ostatnia część była już tylko formalnością. Wynik otworzył Jakub Simon. kolejne punkty dokładali: Adam Chodkiewicz, Łukasz Ulchurski oraz Jakub Nowak. W tej odsłonie kolejny raz z dobrej strony pokazała się międzychodzka młodzież – gołym okiem da się dostrzec, że gra na trzecioligowych parkietach przynosi efekty!

Dobre zawody rozegrał Kamil Zgrajek, który wydaje się, że zagościł w rotacji trenera Chodkiewicza na dłuższy czas. Ostatecznie Sokół pewnie wygrał czwarte spotkanie z rzędu pokonując Biofarm Basket II Poznań 93:67 i z bilansem 4-1 zajmuje trzecie miejsce w ligowej klasyfikacji grupy A.

Sokół Międzychód – Biofarm Basket II Poznań
93:67
(38:7, 16:20, 24:17, 15:23)

Zdobycze dla Sokoła:
Jakub Nowak 31 punktów;
Jakub Simon DOUBLE DOUBLE 27 punktów, 23 ZBIÓRKI!;
Adam Chodkiewicz 15 punktów;
Kamil Zgrajek 5 punktów;
Łukasz Ulchurski 4 punkty;
Jarosław Kalinowski 4 punkty;
Maciej Wejman 3 punkty;
Patryk Kuca 2 punkty;
Marcin Chodkiewicz 2 punkty.

Już w najbliższą niedzielę Sokół uda się do Gdyni, gdzie w ramach 6. kolejki o godzinie 13:00 zmierzy się z miejscową Asseco Arką. Zapowiada się emocjonujące widowisko rodem z ubiegłosezonowych PLAY-OFF. Do własnej hali podopieczni Marcina Chodkiewicza powrócą 16 listopada – wtedy to podejmą jednego z kandydatów do awanasu na zaplecze ekstraklasy – Deckę Pelplin. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *