Rezerwy mistrza Polski pokonane! Sokół ogrywa Muszkieterów Nowa Sól!

Dnia 19.01.2017 gościliśmy zaplecze Stelmetu BC Zielona Góra – Muszkieterów Nowa Sól. Zespół ten do tej pory odniósł dwa zwycięstwa i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Wynik otworzył Paweł Kopciński dwoma celnymi rzutami wolnymi na które odpowiedział Szymon Chorągwicki. Dwa celne rzuty Jakuba Nowaka za dwa punkty oraz Jarka Kalinowskiego za trzy punkty sprawiły, że już po trzech minutach gry na koncie Sokoła było dziewięć oczek. Młodzi Muszkieterowie próbowali jeszcze dotrzymać kroku naszym zawodnikom i po agresywnej walce na 3:30 minuty przed końcem pierwszej kwarty doprowadzili do remisu 10:10. Było to wszystko co podopieczni Artura Cielmy zaprezentowali w tym spotkaniu. Do końca kwarty nasi zawodnicy zdobyli piętnaście punktów nie tracąc ani jednego.

W drugiej kwarcie trener Marcin Chodkiewicz umiejętnie rotował składem pozwalając na dłuższą grę zmienników nie tracąc przy tym przewagi. Na przerwę schodzimy z wynikiem 43:27. W tej części meczu nasi zawodnicy wykazali się 64% skutecznością oraz pięcioma celnymi rzutami za trzy. Wymusili przy tym osiemnaście fauli popełniając tylko 7.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę, a trener Sokoła mógł przećwiczyć różne ustawienia i założenia taktyczne. Nie pogorszyło to stosunku punktowego i po trzeciej ćwiartce prowadziliśmy siedemnastoma oczkami.

Czwarta kwarta to pokaz gry wychowanka międzychodzkiego Miksta – Mikołaja Smarzego. Zdobył on w tej kwarcie jedenaście punktów – przy ponad 70% skuteczności, sześć zbiórek oraz wymusił trzy faule. Wisienką na torcie był efektowny wsad! W całym meczu zespół zdobył 90 punktów, a do zwycięstwa przyczynili się wszyscy zawodnicy. Swój debiut na parkietach drugoligowych zaliczył Krystian Tomaszewski odnotowując jeden przechwyt i jedną asystę. Spotkanie kończymy wynikiem 90:58 i po 19. Kolejce z dorobkiem sześciu zwycięstw zajmujemy 10. Miejsce w tabeli. Co ciekawe po rozegraniu 17 spotkań bilans punktów zdobytych do straconych wynosi 0.