Efektowne zwycięstwo nad KKS DrogBruk Kalisz!

W dniu 11.02.2017 do naszej „twierdzy” przy ulicy Dworcowej przyjechał zespół KKS Energa DrogBruk Kalisz. Po niespodziewanej porażce w Kaliszu, zespół Marcina Chodkiewicza chciał się zrewanżować.

Mecz rozpoczął się celnym rzutem Pawła Kopcińskiego za trzy punkty na które odpowiedział Jakub Kołodziej celną „dwójką”. Było to najmniejsze prowadzenie naszej drużyny w tym meczu. Naszych dwóch obwodowych Jakub Nowak oraz Paweł Kopciński urządzili sobie festiwal strzelecki. Obaj oddali po pięć rzutów z czego dziewięć było celnych. Do wyniku swoją cegiełkę dołożyli bracia Adam i Marcin Chodkiewiczowie oraz Łukasz Kwiatkowski. Kwarta ta zakończyła się wynikiem 27:13 dla gospodarzy.

Drugą odsłonę rozpoczął Jakub Nowak celną „trójką”. Przez kolejne dwie minuty najaktywniejszym zawodnikiem był Jarosław Kalinowski, notując: stratę, przechwyt, zbiórkę w ataku, zbiórkę w obronie oraz celne i niecelne rzuty. Zespół Sokoła systematycznie zwiększał przewagę i po pięciu minutach wynosiła ona już 20 oczek. W tym momencie o swoich umiejętnościach przypomniał Mikołaj Smarzy, który odnotował dwie „trójki” oraz przeprowadził szybki atak zakończony zdobyciem dwóch punktów. Na przerwę podopieczni Marcina Chodkiewicza schodzili z 28 punktowym prowadzeniem (53:25).

Trzecia kwarta to odsłona pt. „Paweł Kopciński – trójka SHOW”. Zawodnik ten zza linii 6,75m w tej ćwiartce trafił pięć razy na sześć prób. Jakby było mało do tego „trójeczki” dołożyli Mikołaj Smarzy i Jakub Nowak. Celne rzuty za dwa punkty oddawali tylko nasi podkoszowi: Adam Adamski i Marcin Chodkiewicz. Kwartę tę również wygrywamy 31:28 (84:53).

Przy tak wysokim prowadzeniu trener Marcin Chodkiewicz mógł sobie pozwolić na wprowadzenie do gry w czwartej kwarcie naszych najmłodszych zawodników: Krystiana Tomaszewskiego, Kamila Urbana, Patryka Kucę, którzy u boku Macieja Wejmana i Adama Adamskiego mogli zbierać bardzo cenne doświadczenie na drugoligowych parkietach. W składzie tym gra naszego zespołu nie straciła na wartości, a ambicja i zaangażowanie całej piątki oraz wsad Mikołaja Smarzego, jako wisienka na torcie, dały kibicom zgromadzonych w hali dużo niezapomnianych wrażeń. Zdobywamy 108 punktów co jest rekordem Sokoła na drugoligowych parkietach, tracąc przy tym 77 oczek.

Podsumowując, za sprawą wysokiej skuteczności Jakuba Nowaka i Pawła Kopcińskiego oraz zaangażowania pozostałych zawodników mecz ten miał charakter jednostronny, a zdobycie cennych dwóch punktów do ligowej tabeli nie było zagrożone ani przez chwilę. Spotkanie to zapewniło, na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej, utrzymanie się Sokoła w drugiej lidze.

Warto podkreślić, że nasz zespół na własnym parkiecie potrafi stawić czoła nawet najtrudniejszemu przeciwnikowi. Niestety, naszą zmorą są mecze wyjazdowe, w których wygraliśmy tylko raz – w Nowej Soli. Kolejne dwa spotkania rozegramy na wyjeździe (Rawicz, Jelenia Góra) licząc na przełamanie złej passy i zdobycie kolejnych punktów. Mamy jeszcze szansę na grę w play-off.

Sokół Międzychód – KKS Energa DrogBruk Kalisz

108:77

(27:13, 26:12, 31:28, 24:24)

Zdobycze dla Sokoła:

Paweł Kopciński 28 punktów (8/11 za trzy), 9 asyst, 4 zbiórki, eval 35;

Jakub Nowak 23 punkty, 6 zbiórek;

Mikołaj Smarzy 15 punktów, 8 zbiórek;

Adam Adamski 9 punktów;

Jarosław Kalinowski 7 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty;

Marcin Chodkiewicz 6 punktów;

Adam Chodkiewicz 6 punktów;

Łukasz Kwiatkowski 4 punkty;

Patryk Kuca 4 punkty;

Kamil Urban 3 punkty;

Maciej Wejman 3 punkty.

[vsw id=”gLEra2WVoU4″ source=”youtube” width=”500″ height=”500″ autoplay=”no”]

[vsw id=”TN6H2HdXFpQ” source=”youtube” width=”500″ height=”500″ autoplay=”no”]