Zwycięstwo na inauguracje! Pokonujemy Tarnovie Basket Tarnowo Podgórne!

Po kilkumiesięcznej przerwie rozpoczynamy nowy sezon na drugoligowych parkietach. W składzie
naszego zespołu nastąpiły zmiany na pozycji rozgrywającego. W miejsce Pawła Kopcińskiego do
naszej drużyny zawitali Mateusz Rutkowski i Tomasz Balcerek.

Na inaugurację rozgrywek do Międzychodu przyjechał nasz odwieczny rywal „zza miedzy” –
Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch celnych rzutów graczy Tarnovii. W odpowiedzi za trzy
punkty trafił Mikołaj Smarzy oraz Mateusz Rutkowski. Po indywidualnym ataku Marcina
Chodkiewicza objęliśmy trzy punkowe prowadzenie. Niestety po przewinieniach Mateusza
Rutkowskiego i Mikołaja Smarzego przeciwnik przy 100% skuteczności zdobył cztery oczka i objął
prowadzenie. Chwilę później po dwa punkty dołożyli Rafał Milczyński oraz Bartłomiej Pawlak. Trener
Sokoła natychmiastowo zareagował i poprosił o czas. Przyniosło to efekt w postaci trzech oczek
Jakuba Nowaka oraz dwóch celnych osobistych Mikołaja Smarzego, rzuty te pozwoliły zmniejszyć
przewagę gości od dwóch oczek. Kolejne dwie minuty to pokaz braku skuteczności w wykonaniu obu
drużyn. W odpowiedzi na „trójkę” Patryka Spojdy piękną akcję dwójkową celnym lay-ap’em
wykańcza Adam Adamski. Niestety po faulu Marcina Chodkiewicza oraz złym podaniu Jarka
Kalinowskiego przeciwnik znów powiększa przewagę. W ostatnich sekundach Jakub Nowak zdobywa
jeden punkt i kwartę kończymy wynikiem 16:19. W kwarcie tej odnotowujemy tragiczną skuteczność
rzutową na poziomie 32%!

Po niecelnym rzucie Jakuba Nowaka niemoc rzutową przerywają Adam Adamski oraz
Jarosław Kalinowski, co pozwala osiągnąć prowadzenie. Dobra postawa Bartosza Zawadzkiego (trzy
zbiórki) oraz kolejne dwa punkty Adama Adamskiego i Jarka Kalinowskiego częściowo poprawiły
nastój kibiców. Niestety przeciwnik zdobywa siedem punktów z rzędu na które odpowiadamy tylko
dwoma celnymi rzutami osobistych z pięciu wykonanych. Po kolejnych straconych pięciu punktach o
czas znów poprosił Marcin Chodkiewicz. Na dwie „trójki” Tarnowian odpowiedział Łukasz
Kwiatkowski – dwa punkty oraz Jakub Nowak – cztery. Po przerwie dla gości kolejne cztery punkty
dokłada Jakub Nowak oraz 2+1 Marcin Chodkiewicz. Zespół gości w tym czasie zdobył dwa punkty. Na
kolejne dwa celne rzuty osobiste Marcina Chodkiewicza trener Eichert reaguje natychmiastowym
time out’em. Po wznowieniu gry zespół Tarnovii zdobywa dwa punkty i tę część meczu kończymy
37:42.

Po przerwie zawodnicy zmotywowani przez trenera Marcina Chodkiewicza wyszli na boisko
pełni optymizmu. Niestety na dwa punkty Łukasza Kwiatkowskiego tym samym odpowiedział Piotr
Janowski. Kolejne dwa punkty Jakuba Nowaka oraz Marcina Chodkiewicza zmniejszyły przewagę
gości do jednego oczka. Po dwóch minutach, w których nasi zawodnicy zaliczyli pięć niecelnych
rzutów wreszcie do kosza trafia Marcin Chodkiewicz. Na szczęście przeciwnik zagrał na podobnej
skuteczności. Końcówkę tej kwarty za sprawą Łukasza Kwiatkowskiego, Mikołaja Smarzego i Macieja
Wejmana (2, 2 , 3) kwartę wygrywamy 15:9 i w całym meczu obejmujemy jednopunktowe
prowadzenie.

Ostatnią odsłonę rozpoczynamy od trzech celnych rzutów rewelacyjnego tego dnia Mikołaja
Smarzego. W tym czasie goście zdobyli dwa punkty z rzutów osobistych oraz dwa z gry, na co nasz
„snajper” odpowiedział „trójeczką”! Dwa oczka Bartłomieja Pawlaka rozbudziły nadzieję gości na
odniesienie sukcesu, jednak celną „trójką” ostudził je Mateusz Rutkowski. Trener Eichert chcąc
uratować mecz poprosił o kolejny czas, po którym Patryk Spojda popisał się akcją 2+1 oraz celnym
rzutem za trzy. Zespół Sokoła odpowiedział trzema oczkami z rzutów osobistych oraz kolejną „trójką”
MVP spotkania Mikołaja Smarzego! O drugi czas w tej połowie poprosił trener gości. Po przerwie
Bartosz Bugernat poderwał swój zespół do walki zdobywający dwa punkty z gry oraz jeden z rzutów
osobistych. Natychmiastowo zareagował na to trener Marcin Chodkiewicz biorąc czas w celu
uspokojenia gry. Po serii fauli ze strony Tarnowian drużyna Sokoła mimo słabej skuteczności
wykorzystuje trzy na sześć rzutów z linii osobistych. O czas prosi Marcin Chodkiewicz. Do końca
meczu zawodnicy Sokoła nie oddają piłki i pierwsze spotkanie w nowym sezonie kończy się ich
zwycięstwem 73:68.