Efektowne zwycięstwo nad Gryfem Goleniów!

W środku tygodnia, czyli w środę halę przy ulicy Dworcowej odwiedziła drużyna Gryfa Goleniów. Drużyna ta po czterech kolejkach zajmowała ostatnią lokatę i oczekiwała pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Podopieczni Marcina Chodkiewicza nie zamierzali na to pozwolić i rozpoczęli grę od celnego rzutu Łukasza Kwiatkowskiego. Niestety nasza drużyna w kolejnych akcjach zaliczyła pięć niecelnych rzutów oraz dwie straty, co skrzętnie wykorzystał przeciwnik zdobywając siedem punktów i obejmując prowadzenie. Rzuty  Łukasza Kwiatkowskiego 2+1 oraz  Jakuba Nowaka szybko doprowadzają do remisu, a kolejne punkty tych zawodników pozwalają objąć czteropunktowe prowadzenie. Przerwa na żądanie dla drużyny gości nie wpłynęła na grę i nasi zawodnicy za sprawą dwóch oczek Marcina Chodkiewicza oraz dwóch „trójek” Jarosława Kalinowskiego doprowadzili do dwunastopunktowej przewagi na koniec pierwszej części gry.

Swoją dobrą passę „Kali” podtrzymał na początku drugiej kwarty  zdobywając kolejne dwa punkty. Na boisku zaczęli pojawiać się zmiennicy, którzy w tym dniu pokazali się z bardzo dobrej strony, a dwie celne „trójki” Bartosza Zawadzkiego w ciągu jednej minuty przedzielone dwoma punktami Patryka Kucy pozwoliły na osiągnięcie osiemnastopunktowej przewagi. Dobrze dysponowany tego dnia Patryk dołożył kolejne cztery oczka oraz wymusił faul. Do końca pierwszej połowy trafiali jeszcze Adamski (2 punkty) oraz Nowak (4 punkty) . Na przerwę schodzimy z dwudziestopunktowym prowadzeniem 45:25.

Przy takim wyniku gry trener Marcin Chodkiewicz miał okazję do przetestowania gry w różnych układach i z różnymi założeniami. Przez dwie minuty trzeciej odsłony żaden z zespołów nie zdobył punktów. Niemoc tą przełamał nasz niezawodny Jakub Nowak, który po wymuszeniu faulu trafił dwa rzuty wolne. Chwilę później po celnym rzucie osobistym Mikołaj Smarzy zanotował przechwyt, który zakończył celnym wsadem.  Po ponownym celnym  rzucie Jakuba Nowaka i Marcina Chodkiewicza osiągamy dwudziesto dziewięcio punktową przewagę 54:25. Niestety na kolejne punkty musieliśmy poczekać aż cztery minuty. A zdobył je oczywiście Jakub Nowak. Do końca kwarty trafiali jeszcze Jarosław Kalinowski za trzy oraz Adam Adamski za dwa.

Czwarta kwarta to jedyna kwarta, w której goście jako pierwsi za sprawą Dawida Musialskiego zdobyli punkty. Szybko na nie odpowiedzieli Adam Adamski (2×2) oraz Patryk Kuca. Dawid Musialski odpowiedział kolejną celną „trójką” oraz po dwóch punktach Macieja Wejmana celnym rzutem za dwa. W naszym zespole również celnym rzutem za trzy popisał się wracający po kontuzji Adam Mleczak. Końcówka meczu należała do Mikołaja Smarzego, który zanotował trzy bloki oraz dwa rzuty za trzy punkty. Spotkanie kończymy wysoką wygraną 80:49 za którą podziękowania należą się całemu zespołowi. Nie można też pominąć licznie zgromadzonych w hali kibiców, którzy przez cały mecz swoim dopingiem dodawali skrzydeł naszym zawodnikom.

 

Sokół Międzychód – Gryf Goleniów

80:49

(21:9, 24:16, 16:6, 19:18)

 

Zdobycze dla Sokoła:

Jakub Nowak – 18 punktów, 3 zbiórki;
Jarosław Kalinowski – 11 punktów, 4 asysty;
Adam Adamski – 10 punktów, 8 zbiórek, 4 asysty;
Mikołaj Smarzy – 9 punktów, 6 zbiórek;
Patryk Kuca – 8 punktów, 3 asysty;
Łukasz Kwiatkowski – 7 punktów, 3 zbiórki;
Bartosz Zawadzki – 6 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty;
Marcin Chodkiewicz – 4 punkty, 7 zbiórek;
Maciej Wejman – 4 punkty, 4 zbiórki;
Adam Mleczak – 3 punkty,