Orły nie dały rady Sokołom! Wygrywamy 96:84

Po dwóch efektownym zwycięstwach MKS Sokół Marbo Międzychód na kolejną potyczkę ligową, udał się do Gniezna. Nasi gracze jechali tam nastawieni na zdobycie kolejnych dwóch punktów.  Wiedzieliśmy jednak, że MKK charakteryzuje się dużą ilością zdobywanych punktów, co zmusza nasz zespół do znacznej poprawy obrony i skuteczności w ataku.

Mecz rozpoczął się celnym rzutem Daniela Kotwasińskiego, na który szybko odpowiedział Jakub Nowak. Niestety, gospodarze w ciągu dwóch minut zdobywają osiem oczek i obejmują prowadzenie 10:2. Nasz zespół podrywa do walki Mateusz Rutkowski zdobywając dwa punkty. Na nasze nieszczęście dobrze dysponowany Daniel Kotwasiński zdobywa kolejne punkty doprowadzając do jedenastopunktowej przewagi zawodników z Gniezna. W tym momencie inicjatywę w naszym zespole przejęli weterani ligowych parkietów Jarosław Kalinowski – 2+1, Marcin Chodkiewicz – 2 oczka. Cegiełkę swoją dołożył Adam Adamski. Gospodarze dokonali zmian w ustawieniu i udało im się trochę „wyhamować” nasz zespół. Kwarta ta kończy się wynikiem 32:25 dla MKK, co biorąc pod  uwagę ilość straconych punktów jest jedną z najgorszych naszego zespołu.

Drugą odsłonę zespół miejscowych rozpoczyna od celnej „trójki” Michała Szydłowskiego. Odpowiadamy celnymi rzutami za trzy Bartosza Zawadzkiego, Jarka Kalinowskiego oraz Mateusza Rutkowskiego. Dobra passa odwróciła się od miejscowych, którzy oddali sześć niecelnych rzutów za trzy oczka. Pozwoliło to naszemu zespołowi na zbliżenie się, na dwie minuty przed końcem kwarty do remisu 43:43, a po kolejnych rzutach Jakuba Nowaka, Marcina Chodkiewicza oraz Mateusza Rutkowskiego na objęcie prowadzenie na koniec odsłony 50:46.

Trzecia odsłona znów rozpoczęła się od zdobycia punktów przez miejscowych – Szymon Budnikowski 2×2. Szybko odpowiedzieli na nie Mikołaj Smarzy oraz Łukasz Kwiatkowski. Na kolejne dwa celne rzuty wolne Szymona Budnikowskiego celna „trójką” popisał się Mikołaj Smarzy oraz dwa oczka zanotował Marcin Chodkiewicz. Zespół Sokoła zaczął kontrolować grę i po celnym rzucie za trzy punkty Adama Adamskiego i dwóch oczkach Jarosława Kalinowskiego objął dziewięciopunktowe prowadzenie. Jeżeli ktoś myślał, że mecz już jest wygrany to mógł grubo się pomylić. Gospodarze w ciągu trzech minut odnotowali run +12 i to oni na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty prowadzili trzema oczkami. Przewagę  tą zmniejsza Adam Adamski i przed ostatnią odsłoną przegrywamy jednym punktem.

Ostatnią część rozpoczynamy jak każdą kwartę stratą dwóch punktów, na którą  odpowiada Mikołaj Smarzy celnym rzutem za dwa oczka oraz Jarosław Kalinowski celną „trójką”. Kolejna akcja 2+1 Marcina Chodkiewicza pozwala nam objąć pięciopunktowe prowadzenie. Dalsza część spotkania to walka o każdą piłkę na całym parkiecie zakończona naprzemiennym zdobywaniem punktów. Gospodarze parokrotnie zbliżali się do naszego zespołu na jeden punkt, lecz opanowanie Sokoła nie pozwoliło na objęcie przez nich prowadzenia. Sytuacja ta utrzymywała się do przez ponad połowę czwartej kwarty. Na trzy minuty przed końcem spotkania grający trener Marcin Chodkiewicz zaliczył akcję 2+1 oraz celny rzut z wyskoku za dwa, poprzedzony dwoma oczkami Mikołaja Smarzego. Pozwoliło to na odskoczenie przeciwnikowi na dziewięć punktów. Kolejne celne rzuty Jakuba Nowaka, Jarosława Kalinowskiego oraz ponownie Marcina Chodkiewicza spowodowały, że na czterdzieści sekund przed końcem spotkania prowadziliśmy trzynastoma oczkami i nikt nie mógł już nam odebrać zwycięstwa. Jeszcze walkę podjął Emil Rau zdobywając dwa oczka z rzutów wolnych. Jednak Marcin Chodkiewicz oraz Jakub Nowak celnie wykonywali rzuty osobiste i zdobyli kolejne punkty. Spotkanie kończymy wynikiem 84:96.

Aż pięciu naszych zawodników zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową, a Marcin Chodkiewicz i Jakub Nowak przekroczyli próg dwudziestu oczek.

Mimo znacznego oporu Gniezna, cel został zrealizowany poprzez podniesienie skuteczności do prawie 50%. Zdobywamy kolejne dwa oczka, które pozwalają naszemu zespołowi przesunąć się w tabeli na czwarte miejsce, a nasz dorobek punktowy jest na poziomie +37. Jak na razie mamy najwyższą od niepamiętnych czasów średnią ilość zdobytych punktów w meczu 75,67.

 

MKK Gniezno – Sokół Międzychód

84:96

(32:25, 14:25, 21:16, 17:30)

 

Zdobycze dla Sokoła:

Marcin Chodkiewicz – 21 punktów, 6 zbiórek;
Jakub Nowak – 20 punktów, 4 asysty;
Jarosław Kalinowski – 15 punktów, 4 asysty, 4 zbiórki;
Mikołaj Smarzy – 12 punktów, 5 zbiórek;
Łukasz Kwiatkowski – 10 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty;
Mateusz Rutkowski – 8 punktów, 4 asysty;
Adam Adamski – 7 punktów, 9 zbiórek;
Bartosz Zawadzki – 3 punkty.