Przełamanie przed własną publicznością! Wygrywamy z AZS UMK PBDI Toruń!

Dnia 25.11 przyszło nam rozegrać kolejny mecz ligowy. Tym razem podopieczni Marcina Chodkiewicza zmierzyli się z  AZS UMK PBDI Toruń.

Mecz rozpoczynamy czterema niecelnymi rzutami oraz stratą, co nie było dobrą wróżbą. Przeciwnik skrzętnie to wykorzystał i po dwóch minutach prowadził pięcioma oczkami. W dalszej części spotkania zarysowała się olbrzymia przewaga Sokoła. Byliśmy dużo lepsi pod tablicą zarówno własną jak i przeciwnika. Zanotowaliśmy parę ładnych przechwytów oraz  szybkich ataków zakończonych punktami. Niestety aż pięciokrotnie po złym podaniu straciliśmy piłkę, co przełożyło się na łatwe punkty gości. Kwartę tę po słabej skuteczności, wynoszącej 31% wygrywamy 18:16.

Drugą kwartę rozpoczynamy zdobyciem dwóch punktów  przez Mikołaja Smarzego, co mogło napawać optymizmem na przełamanie niemocy rzutowej. Na boisku pojawili się zmiennicy, którzy równie skutecznie powstrzymywali przeciwnika pod naszym koszem pozwalając  w całej kwarcie zebrać piłkę tylko raz w polu obrony. Dobrze zaprezentował się Mateusz Rutkowski, który w ciągu sześciu minut pobytu na parkiecie zdobył siedem punktów. Mimo dużej skuteczności rywala (53%) wygrywamy tę odsłonę 23:22 poprzez wypracowanie sobie większej ilości pozycji strzeleckich. Oddajemy dziewiętnaście rzutów na trzynaście przeciwnika.

Po przerwie zobaczyliśmy Sokoła dominującego na całym parkiecie. Przełożyło się to na zwiększenie przewagi do dziesięciu oczek po czterech minutach gry. Mimo nadal tragicznej skuteczności (30%), kwartę tę wygrywamy 17:8 i przed ostatnią odsłoną prowadzimy 58:46.

Jeżeli ktoś myślał, że dalej może być już tylko lepiej, to się pomylił. Skuteczność spadła do 25% z gry. Duża liczba fauli przeciwnika podczas akcji rzutowych pozwoliła na zdobycie jedenastu oczek z rzutów wolnych. Umożliwiło to odniesienie zwycięstwa również w tej kwarcie 18:17 oraz wygranie spotkania 76:63.

Podsumowując, nasz zespół w tym spotkaniu był zdecydowanie lepszy, a słaba skuteczność pozwoliła drużynie z Torunia przegrać różnicą tylko trzynastu punktów.

 

 

MKS Sokół Marbo Międzychód – AZS UMK PBDI Toruń

76:63

(18:16, 23:22, 17:8, 18:17)

Zdobycze dla Sokoła:

Mikołaj Smarzy – 21 punktów, 4 zbiórki;
Marcin Chodkiewicz – 17 punktów, 15 zbiórek;
Mateusz Rutkowski  – 10 punktów;
Jakub Nowak – 9 punktów;
Łukasz Kwiatkowski – 8 punktów;
Jarosław Kalinowski – 8 punktów, 5 asyst, 6 przechwytów;
Bartosz Zawadzki – 3 punkty;
Adam Adamski – 9 zbiórek.