Zwycięstwo na rozpoczęcie drugiej rundy rozgrywek! Pokonujemy Tarnovię Tarnowo Podgórne

Rundę rewanżową rozpoczynamy od meczu w Tarnowie Podgórnym z miejscową Tarnovią.

Niestety zespół nasz został jeszcze bardziej osłabiony poprzez kontuzję Adama Adamskiego. Niespodziewanie w pierwszej piątce wystąpił Patryk Kuca. Mecz rozpoczynamy od wygrania rzutu sędziowskiego oraz dwóch punktów Jakuba Nowaka. Przeciwnik zastał trochę i już po trzech minutach prowadziliśmy 10:2. Punktowali: Jakub Nowak, Mikołaj Smarzy oraz Jarosław Kalinowski celnym rzutem za trzy. Do końca kwarty nasz zespół dominował na całym parkiecie, nie dając przeciwnikowi żadnych złudzeń kto jest lepszy. Odsłonę tą wygrywamy 29:16 i spokojnie kontrolujemy grę.

Wysokie prowadzenie sprawiło, że do drugiej ćwiartki nasz zespół przystąpił trochę rozluźniony, co skrzętnie wykorzystali miejscowi. Po czterech minutach nasza przewaga stopniała do trzech oczek (29:32). Przerwa na żądanie dla Marcina Chodkiewicza pozwoliła uporządkować szyki, co zaowocowało run’em +10. Do końca pierwszej połowy nie pozwoliliśmy przeciwnikowi odrobić strat i na przerwę schodzimy przy wyniku 36:50 dla Sokoła.

Trzecia kwarta to wymiana punktów z lekkim wskazaniem na Tarnovię.  Przewagę wzrostową miejscowych niwelujemy szybkimi akcjami Mikołaja Smarzego oraz punktującym z każdej z pozycji Jakubem Nowakiem. Kwartę tę nieznacznie przegrywamy utrzymując dziewięciopunktowe prowadzenie.

Ostatnią odsłonę rozpoczynamy zdobyciem dziewięciu punktów w ciągu dwóch minut przy stracie pięciu i ze spokojem zmierzamy ku zwycięstwu. Zespół Tarnovii  nie był w tym dniu w stanie ani przez chwilę zagrozić nam utratą punktów i mecz kończymy wynikiem 78:89, prowadząc od początku do końca.

Występ naszego zespołu w eksperymentalnym składzie, który został wymuszony kontuzjami przyniósł zwycięstwo, dzięki  szybkiej grze, wymuszeniu dużej ilości strat przeciwnika oraz dobrej dyspozycji Mikołaja Smarzego i Jakuba Nowaka, którzy razem zdobyli 56 oczek.