Wymarzone rozpoczęcie roku we własnej hali! Pokonujemy Biofarm Basket Suchy Las

Kolejne spotkanie rozgrywamy przed własną publicznością. Rywalem naszym jest Biofarm Basket Suchy Las. Jest to zespół z dolnych rejonów tabeli. Do meczu przystępujemy z wracającym po kontuzji Adamem Adamskim.

Rozpoczynamy wygranym rzutem sędziowskim oraz zdobyciem dwóch punktów przez Mikołaja Smarzego. Pierwsza kwarta to walka obu drużyn na całym parkiecie co skutkuje tym, że żaden zespół nie może zdobyć widocznego prowadzenia. Odsłona ta kończy się wynikiem 19:20.

W drugiej kwarcie po dokonaniu paru zmian obejmujemy prowadzenie. Z upływem czasu zaznacza się wyraźna przewaga naszego zespołu w ataku jak i w obronie. Punkty zdobywają praktycznie wszyscy zawodnicy zarówno z dystansu jak i spod kosza. Zaznaczyć należy, że koncert strzelecki urządzili sobie Mikołaj Smarzy i Jakub Nowak. Na przerwę schodzimy z wynikiem 42:33 co pozwala na to, aby w kolejnej  części móc grać spokojnie i sprawdzać dyspozycyjność zawodników w różnych ustawieniach.

W trzeciej kwarcie za sprawą przede wszystkim naszych dwóch snajperów zwiększamy przewagę jeszcze o pięć oczek i wygrywamy ją 19:14 (61:47).

Czwarta kwarta to najsłabsza część spotkania w naszym wykonaniu spowodowana prawdopodobnie rozluźnieniem. Przez pięć minut zdobywamy tylko dwa punkty. Niestety, przeciwnik wykorzystuje naszą niemoc rzutową i powoli odrabia zaległości. Na półtora minuty przed końcem różnica wynosi już tylko cztery oczka i sprawa zwycięstwa dla obu zespołów jest nadal otwarta. Na szczęście celne rzuty Marcina Chodkiewicza (3 punkty) oraz Jakuba Nowaka (celny rzut za trzy) pozwalają nam dowieźć zwycięstwo do końca meczu.

Na pochwalę w tym spotkaniu zasługują Mikołaj Smarzy oraz Jakub Nowak, którzy zdobywają łącznie 51 punktów oraz Marcin Chodkiewicz autor 9 oczek i 12 zbiórek. Niestety, skuteczność rzutowa całego zespołu jest w kolejnym spotkaniu bardzo niska i wyniosi 34%. Na szczęście oddajemy o 20 rzutów więcej od przeciwnika (74:52) co pozwala nam zniwelować słabą skuteczność i wygrać mecz.  Zdobywamy kolejne dwa punkty i już w środę udajemy się do Goleniowa z nadzieją na kolejne dwa punkty.