Trójmiejska klątwa przerwana! Pokonujemy Trefl II Sopot!

Wyjątkowo w środku tygodnia rozgrywamy wyjazdowy mecz. Udajemy się do Sopotu, by zmierzyć się tam z drużyną Trefla.

Początek spotkania należy do drużyny gospodarzy, która wygrywa rzut sędziowski i zdobywa cztery punkty. Na szczęście szybko się otrząsamy i za sprawą  Mikołaja Smarzego i Marcina Chodkiewicza doprowadzamy do remisu. Przez większość kwarty wynik oscyluje wokół remisu. Dopiero wejście Bartosza Zawadzkiego oraz jego celna „trójka” wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Celny rzut Jarosława Kalinowskiego za trzy powiększa przewagę by tę część zakończyć wynikiem 16:14.

Drugą kwartę rozpoczynamy zdobyciem czterech oczek (Adam Chodkiewicz, Bartosz Zawadzki) oraz po dwóch punktach zdobytych przez Trefl kolejnymi siedmioma punktami. Po trzech minutach osiągamy jedenastopunktowe prowadzenie. Do końca tej odsłony powoli zwiększamy przewagę i na przerwę schodzimy z wynikiem 24:39.

Początek trzeciej ćwiartki to okres słabszej gry naszego zespołu – tracimy osiem punktów w ciągu trzech minut. Dopiero celna „trójka” Bartosza Zawadzkiego podrywa nasz zespół do walki.  Punkty zdobywają  praktycznie wszyscy zawodnicy zarówno z rzutów wolnych, pół dystansu, jak i zza linii 6,25. Kwartę tę kończymy dziewiętnastopunktowym prowadzeniem (41:60), co daje komfort psychiczny przed ostatnią odsłoną.

Ostatnią część rozpoczynamy zdobyciem siedmiu punktów przez Adam Chodkiewicza w ciągu 1:15 i osiągamy największą przewagę – dwudziestocztero punktową. Zmiany dokonane w naszym zespole pozwalają trenerowi Marcinowi Chodkiewiczowi na wypróbowanie młodych zawodników w różnych ustawieniach. Nie powoduje to zagrożenia ze strony Trefla i przy dźwięku końcowej syreny na nasze konto zostają dopisane dwa punkty.

Trójmiejska klątwa zostaje przerwana!

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje Adam Chodkiewicz, który rozegrał najlepszy mecz  w obecnym sezonie notując 19 punktów i prawie 90% skuteczność. Podniosło to skuteczność naszego zespołu do prawie 54% co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie. Swoje zadanie w 100% wykonał również Bartosz Zawadzki, który oprócz zdobytych 11 oczek w odpowiednim momencie przejął ciężar gry i poprowadził nasz zespół.